V Popradu proběhla konference sportovního práva
Klikněte pro přepnutí plného a náhledového zobrazení.

V Popradu proběhla konference sportovního práva

Ve dnech 3. až 4. října se v Popradu konal druhý ročník mezinárodní konference na téma Sport a právo. Na akci vystoupili odborníci v oblasti sportovního práva z pěti středoevropských zemí.

Stěžejními body konference byly dva aktuální zákony, které se na Slovensku připravují. Zákon o organizování sportovních události je již ve schvalovacím procesu a reaguje na velký problém současného slovenského fotbalu, jímž je divácké násilí na stadionech.

Představen byl také věcný záměr zákona o sportu. S pohledem „zvenku“ k tomuto tématu přispěl Pavel Hamerník, který se zabýval regulací sportu ve světle horizontality lidských práv, a dále také Petr Šustek, jenž k diskuzi o budoucím zákoně o sportu přispěl připomínkami pramenícími z komparace regulace sportu v ČR a na Slovensku v souvislosti také s rekodifikací soukromého práva.

Krisztina Varga z Maďarského fotbalového svazu představila maďarský daňový systém TAO, který umožňuje některým sportovním organizacím čerpat na schválené projekty finanční prostředky, které by jinak putovaly do státního rozpočtu. V současnosti takto profitují jen fotbal, házená, vodní polo, lední hokej a basketbal, ale v blízké budoucnosti bude program rozšířen na 16 sportů.

Se zajímavým příspěvkem vystoupil také Jaroslav Čollák, který upozornil na novaci jako právní institut, který bývá ve sportu často zneužíván k obcházení předpisů.

Konference byla přenášena online na youtube.com, kde je nadále ke zhlédnutí ZDE, ZDE a ZDE.

zdroj obrazového materiálu: lawportal.cz

(0)(0)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *